Styrelse vald på årsmötet
den 3 april 2017

Jonas Jonsson, ordförande
Avdelningschef, Staben för arbetsmarknadsfrågor och
vuxenutbildning, Malmö
Tel: 040-34 29 69. Mobil 070 534 23 23
E-post: jonas.o.jonsson@malmo.se

Katharina Sjögren-Edström, vice ordförande
Affärsområdeschef Astar och På Rätt Plats
Tel: 070 344 14 02
E-post:  katharina.sjogren-edstrom@astar.se

Bengt Jönsson, kassör
Avdelningschef Vuxenutbildningen, Stockholm
Tel: 08-508 35 549. Mobil 076 123 55 49
E-post: bengt.jonsson@stockholm.se

Elisabeth Andreassonsekreterare
Upphandlingschef, Regional samordnare för skolfrågor, Folkuniversitetet Göteborg
Tel: 031-10 65 38. Mobil 070 952 15 46.
E-post: elisabeth.andreasson@folkuniversitetet.se

John-John Ernstsson,  vice sekreterare
Mobil 073 687 84 13
E-post: jjernstsson@hotmail.com

Thomas Norgren,  vice kassör
Områdeschef CFL Söderhamn
Tel: 0270-751 22. Mobil 070 676 62 68
E-post: thomas.norgren@soderhamn.se

Staffan Ström
Rektor Vuxenutbildningen Nacka kommun
Tel: 08-718 79 51, mobil 070 431 79 51
E-post: staffan.strom@nacka.se

Christian Thomsen 
Rektor Vuxenutbildningen, Eksjö
Mobil: 070 648 97 85
E-post: christian.thomsen@eksjo.se

Monica Lundkvist
Vuxenutbildningschef Lapplands Lärcentra
Mobil : 070 203 98 38
E-post: monica.lundkvist@gallivare.se

Anna Falkström Olsson suppleant
Rektor KompetensUtvecklingsinstitutet
Mobil : 076-11 74 687
E-post: anna.falkstromolsson@kui.se

Simon Dahlgren suppleant
Verksamhetschef Vuxenutbildningen, Skellefteå
Mobil 070 346 04 28
E-post: simon.dahlgren@skelleftea.se

Adjungerade ledamöter:

Annebelle Hedén, Vägledarnätverket SiV
Vuxenutbildningscentrum Västerås
Tel: 076-569 08 93
E-post: annebelle.heden@vasteras.se 

Anna Örnestad, Administratörsnätverket, ViSa
Viva / Komvux / SFI Umeå
Tel: 090-16 41 48
E-post: anna.ornestad@umea.se

Hans Mélen, Matematiknätverket
Tel: 070-83 07 464
E-post: hans47_melen@hotmail.com